Beltér Otthon, lakás

Otthonfelújítás – A gipszkarton előnyei

A mai folyamatosan változó világban otthonunk állandó megújulására való igényünk érthető, hisz folyamatosan változnak a trendek, és/vagy bővülhet a család, és még számos olyan ok merülhet fel az évek során, amiért meglévő otthonunkat már nem érezzük elég komfortosnak. Ilyen esetben az egyik legcélravezetőbb és legnépszerűbb megoldás a gipszkarton válaszfalak, álmennyezetek kivitelezése, vagy adott esetben a tetőtér beépítése.

A gipszkartonnal történő válaszfal kialakításnak számos előnye van, a legkézenfekvőbb a gyors, és egyszerű kivitelezésben rejlik. De nézzük, milyen előnyei vannak a gipszkartonnak.

Miért érdemes gipszkartonnal dolgozni? 

• Környezetbarát anyag
Mivel alkotóelemei a többrétegű karton, a gipsz és a víz természetes anyagok, ennek következtében a gyártási folyamat nem környezetszennyező. Ezen felül az otthonunkba való beépítésük és tartós használatuk sem rejt egészségügyi vagy környezetkárosító kockázatot. További környezetkímélő vonatkozása, hogy építése kevesebb hulladékot hagy maga után, ami több szempontból is pozitív.

• NEM éghető anyag
Nem éghető, mert a benne lévő kristályvíz ezt megakadályozza. A kristályokban lévő víz tűz esetén a gipszmagból elpárolog, ezáltal a keletkező vízgőz lassítja a szerkezet mentén a tűz terjedést. Éghetőségi besorolása: A2.

• Költség-, és időtakarékos megoldást kínál
A szárazépítészet nem annyira időjárásfüggő, mint a hagyományos építési eljárások, tehát kevésbé vagyunk kitéve az évszakoknak a munka betervezését illetően, akár télen is húzhatunk fel válaszfalakat vagy tervezhetünk álmennyezetet. Mivel nincs szüksége száradási időre, azonnal tudjuk vakolni. A gipszkarton beépítés további előnye, hogy az alapanyagok ára kedvezőbb, a kivitelezés is gyorsabb.

• Könnyen ki-, és átalakítható
A gipszkarton könnyen beépíthető, remekül vágható, alakítható, ezért is lehet vele gyorsan dolgozni. A könnyű alakíthatóság miatt igazán kreatív formákban és megoldásokban is gondolkodhatunk.

• Társ a klimatizálásban
A gipszkarton képes a nedves levegőből felvenni a vizet, amelyet száraz időben ki tud párologtatni. Gyakorlatilag egyfajta hűtő-fűtő hatást képes alkalmazni: a gipszmag nagy mennyiségű párát képes felvenni, ezzel e a nyári időszakban a lakóhelyiségek páratartalmát csökkenteni tudja. A téli, száraz fűtési szezonban a párát kiereszti a helyiség levegőjébe, amitől a hőérzetünk javul. Fontos szempont még, hogy a falfelület nem sugároz hideget, mint a hagyományosan épített falak, így a helyiséget nem érezzük hidegebbnek a valós hőmérsékletnél.

• Jó hangszigetelő
A válaszfalaknál és álmennyezeteknél az ásványgyapot szigetelések segítségével jól gátolható a léghangok és rezgések terjedése.

• Jó teherbíró
Sokszor felmerül a teherbírás kérdésként. A gipszkarton a statikus terhet nagyon jól képes viselni, a hozzájuk tartozó dübelek segítségével négyzetméterenként akár 50 kg terhet is el tud bírni. Nappaliban polcokhoz, tv felhelyezésre és konyhába felfüggesztett szekrényekhez is biztonságos a használata

Read previous post:
Mire figyeljünk kültéri burkolás estén?

Kültéri burkolás estén körültekintően kell eljárni mind a burkolat, mind a burkolási segédanyagok (pl. csemperagasztó, fuga) kiválasztása esetén, hisz kültérben...

Close